Google, zamana ve hava durumuna göre alarm tonları oluşturmak için makine öğrenmeyi kullanıyor

Google’ın alarmınızdan biraz daha az nefret etmenize neden olabilecek bir güncellemesi var: yeni bir özellik, günün hangi saatinde ve hava koşullarına göre teorik olarak biraz daha uygun bir şey çalarak, alarmınızın çaldığı zamanı otomatik olarak değiştirmesine olanak tanır. gün içinde ve dışında duymak. En azından, AI tarafından üretilen piyanoya uyanmakta sorun yaşamadığınız sürece güzel olacak.

Bu özellik şu an için tek bir cihazla sınırlı: Lenovo’nun Akıllı Saati , zaman ve hava durumunu gösterebilen bir ekranla eşleştirilmiş bir Google Ana Sayfa Mini’nin işlevselliğini temel alan küçük bir akıllı ekran. Google, “Doğaçlama” olarak adlandırdığı bu özelliğin Google Asistan’ın bir parçası olduğunu söylüyor, ancak gelecekte diğer akıllı ekranlara ve hatta telefonlara ulaşması gerektiğini gösteriyor. Ancak duyuru ne zaman veya ne zaman genişleyeceğini söylemiyor.

Google, müziğin tamamının Google’ın oluşturduğu makine öğrenmesi etrafında oluşturulan açık kaynaklı bir müzik aracı olan Magenta tarafından yaratıldığını ve seçildiğini söylüyor . Bir blog yazısı, Google sisteminin seçebilirsiniz diyor bu şarkıyı hava 50 derece altındadır (I Fahrenheit varsayarak) ve sabah erken eğer. Bu şarkının şahane ve şafakta ne dediğini tam olarak bilmiyorum , ama yıllarca her gün duyduğum varsayılan alarm tonundan başka bir şeyi dinlemek için aşağılık olurum.

Bu özellik bugün global olarak Lenovo’nun cihazına yayılıyor. 80 dolara perakende satan akıllı saat, şimdi 50 dolara düştü ve Amazon’un 60 dolara sattığı Echo Show 5 ile daha rekabetçi hale geldi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir