İnstagram Reklamcısı Domain Çaldı – 14 Yıl Hapis (ÖZEL HABER)

İnstagram Reklamcısı Domain Çaldı 14 yıl hapise mahkum edildi.

ABD Adalet Bakanlığı’nın bugün açıkladığı bir sosyal medya etkeni, bir yabancıyı şiddetli bir şekilde bir web alan adından vazgeçmeye zorlamak için bir planın oluşturulması için federal hapishanede cezalandırıldı .

Etkileyici Rossi Lorathio Adams II, “Polo” adını aldı ve Iowa State Üniversitesi’ndeki üniversiteye devam ederken Instagram ve diğer platformlarda State Snaps olarak bilinen bir dizi hesap açtı. Adams’ın 2015 yılında faaliyet göstermeye başladığı hesaplar, genellikle kolej kızları içeren riskli veya cinsel içerikli davranışların tasvirlerini içeriyordu. Göre Washington Post , Adams Instagram koştu bir hesap 1,5 milyon takipçiye topladığı vardı.

Bununla birlikte, Adams, sosyal medyada popüler bir hashtag’a (“#DoItForState”) gönderme yapan, doitforstate.com’a sahip olmadığı için giderek daha fazla yayınlayacağı davranış türünü çağırmak için sık sık kullandığı davranış türüne atıfta bulundu. milyonlarca hayranına çevrimiçi. Adams sloganını taşıyan alan adı, aslında Adams’ın daha önce ilişkisi olmayan bir Cedar Rapids bireyi olan Ethan Deyo’ya aitti.

ADAMS BU ALAN ADINI GERÇEKTEN İSTEDİ, BU YÜZDEN BİR SUÇ İŞLEDİ

Adams, alan adını iki yıl boyunca satın almaya çalıştı, ancak sonuçta Deyo’nun ilk olarak onu satmaya niyeti olmadığı için başarısız oldu. Bir noktada, Deyo, adı Adams’a 20.000 dolara satmayı teklif etti, ancak Adams miktarı çok yüksek buldu. Adams, doitforstate.com’a sahip olma arayışından vazgeçmek yerine, korkutmaya döndü. Dido’nun arkadaşlarından birine metin yoluyla silah emojisi yolladı ve bir noktada adamın kapısına kadar geldi.

Sonunda, 2017 yazında, Adams, şahsen daha fazla şiddet içeren şiddet kullanmaya karar verdi. Kuzeni, sonradan evsiz bir barınakta yaşayan Sherman Hopkins Jr. adlı mahk felm bir suçluyu Deyo’nun evine zorla girip ismini aktarmak için silah zoruyla tehdit etti. Hopkins, başının üstünde bir çift külotlu çorap ve yüzünde siyah güneş gözlükleriyle kılığına girmiş olarak, adamın evinde bir taser ve tabancayla görünmek zorunda kaldı. Hopkins, Deyo’nun adı Adams’a nasıl aktarabildiğine dair ayrıntılı talimatların bir listesine de sahipti.

Yine de bir Coen Brothers kara komedisinin doruk noktası gibi görünen seslerde Deyo , bacağında bir kez vurulduktan sonra silahı Hopkins’in ellerinden güreşerek sona erdi . Her iki adam da hayatta kaldı.

Cedar Rapids Gazetesi’nin bir makalesine göre , Hopkins, 2017 yılında tek bir müdahaleye karşı suçlu olduğunu ve tehdit ve şiddet nedeniyle ticareti engellemeye teşebbüs ettikten sonra, 20 yıl hapis cezasına çarptırıldı . Adams, bu komplo yılının Nisan ayında yapılan jüri duruşmasında zorla, tehditlerle ve şiddete maruz kalmadan ticareti etkilemeye ikna edildi . Sadece bu hafta hapis cezasına çarptırıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir